Autors
Indulis Krauze
Lai autorizētos un kļūtu par sarunu biedru ar citiem alu pētniekiem un interesentiem, lūdzu sazināties ar mani pa e-pastu:
[email protected]

Esmu tātad Indulis Krauze - atklātā sabiedriskā fonda „Dabas retumu krātuve” biedrs kopš 1999.gada. Tomēr nevaru uzskatīt, ka ar alu pētniecību nodarbotos mērķtiecīgi un zinātniski, drīzāk jau šī lapa ir diletantisks mēģinājums apkopot vairāk nekā 10 gadu laikā iegūtās zināšanas par Latvijas alām.
Mani vairāk saista pazemes fotografēšana. Ir uzkrājusies paliela Latvijas alu foto kolekcija, ar kuru gribētu padalīties. Turklāt šeit ir iespēja arī citiem dabas pētniekiem ievietot savas alu bildes un vērojumus.

Mani, tāpat kā manus draugus un domubiedrus, jau ilgāku laiku nodarbina viena uzmācīga doma. Proti – jo vairāk Latvijas alas tiek popularizētas, jo lielāku ļaunumu tas nodara pašām alām. Diemžēl, Latvijas pazeme ar visu tās floru un faunu ir pārāk vārīga un tāpēc īpaši saudzējama. Bet no otras puses – arvien redzamāks kļūst tas, ka vairāk arī klusēt nevaram. Piemēram, informāciju par tām pašām X alām, kuras ilgu laiku tika cītīgi slēptas un tāpēc kodēti dēvētas par X alām, tagad var atrast vismaz 8 interneta lapās. Un tā jebkurš interesents, kuram ir nedaudz vēlēšanās un saprašana, var atrast informāciju faktiski par visām Latvijas alām. Turklāt internetā ne vienmēr tiek atgādināts par saudzīgo izturēšanos pret dabu.

Ar vārdu sakot, gribam panākt, ka katrs alas apmeklētājs saprastu, ka tā ir unikāla mikrovide, kurā jāieiet ar pietāti un kurā nevajadzētu atstāt savas pēdas.

Alu objektu aptuveno atrašanās vietu attēlošanai esmu izmantojis Valsts zemes dienesta Kartogrāfijas pārvaldes izgatavoto un CD formātā pieejamo Latvijas satelītkarti. Tālāk izmantojot šos karšu fragmentus, atcerēsimies – kartes autortiesības ir aizsargātas!